Opóźnienie procesu starzenia się

Co robić, żeby opóźnić proces starzenia się pisaliśmy na blogu Abena 50+ już nie raz, tym rzem napiszemy więc czego nie robić, żeby tego procesu nie przyspieszać. Najlepsze/najgorsze jest to, że każdego dnia wykonujemy czynności, o których nigdy nie spodziewalibyśmy się, że przyspieszaja proces starzenia się naszego organizmu, np.

Picie przez rurkę

Picie przez rurkę po prostu przyspiesza powstawanie zmarszczek wokół ust! Druga ciekawa czynność, to spanie, a mianowicie pozycja, w której śpimy. Pozycja embrionalna jest bezpieczna, jednak przyciskanie twarzy do poduszki w nocy, skutkuje także przyspieszeniem powstawania zmarszczek. Jak najlepiej spać? Na plecach, gdyż wpływa to korzystnie także dla naszego żoładka, gdyż nie gnieciemy go, a ten możelepiej pracować w nocy, gdy śpimy oraz o poranku,bonie budzi się zgnieciony. Kolejna rzecz, to przecieranie oczu. Często płaczemy, a tym samym trzemy oczy. Skóra wokół oczy jest delikatna i wrażliwa,  a częste pocieranie sprawia, że skóra robi się czerwona i robi się ciemniejsza.

Słońce i stres

Te dwa czynniki maja ogromny wpływ na nasza skórę i samopoczucie. Zbyt dużo słońca bez odpowiedniej ochrony, to prosta droga do podrażnień, przebarwień i zaczerwień. A tym samym męczmy skórę, która traci swoja wiotkość i witalność. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona (sprawdź ofertę maści i kremów firmy Abena Polska). Drugi czynnik to stres. Kortyzol to hormon stresu, którego nadmiar zaburza odpowiednie działanie organizmu. Dlatego też wystrzegajmy się nawet drobych sytuacji stresowych, bo kortyzol sprawia także, że do skóry dociera mniej tlenu i składników odżywczych.

Tak więc jest tego całkiem sporo. Młodym być, to wcale nie taka prosta sprawa. Najważniejsze jednak, żeby młodym czuć się duchem, a dopiero potem ciałem. Czego życzymy wszystkim seniorom.

Leave a Reply