Siarka organiczna. Co to takiego?

Co i rusz w obiegu pojawiąja się nowe „magiczne” substancje. Naturalne oczywiście. Witamina C lewoskrętna, czarnuszka, miód Manuka, teraz głośno jest o siarce organicznej, która jest antidotum na liczne dolegliwości. Ile w tym prawdy? Czy seniorzy również powinni zinteresować się tym związkiem organicznym?

A ty co wiesz o siarce?

Siarka jest pierwiastkiem, który odgrywa ogromną rolę w organizmieponieważ uczestniczy w wielu procesach tj. synteza aminokwasów i enzymów. Dodatkowo siarka jest ważnym składnikiem białek (m.in. kolagenu i keratyny), reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia układ krwionośny oraz odpowiada za prawidłową przemianę materii i proces oczyszczania ciała z toksyn. Czyli za bardzo ważne procesy. Braki siarki w organizmie są zatem bardzo odczuwalne dla całego naszego ekosystemu, powodują nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu i mają związek z powstawaniem wielu dolegliwości. Tak więc, czas najwyższy docenić siarkę.

Docenić warto, gdyż siarka to także dobry stan włosów i paznokci, ale także, co z całą pewnością doceni każdy senior, czyli koniec problemów ze skórą i ładniejsza cera, a także przyspieszenie gojenia się ran oraz mniejsza widoczność blizn. Dobry środkiemna gojenie się raz jest obok siarki, także cynk (produkty dostępne w sklepie internetowym firmy Abena Polska).

Siarka dobra na wszystko

Siarka jest obecna w niektórych warzywach tj. cebula i czosnek, ale także w jajkach, mleku oraz mięsie. Generalnie jednak nasza codzienna dieta jest uboga w siarkę, więc warto uzupełnić zasody siarki w naszym organizmie. Warto szczególnie polecić seniorom zmagającym się z  problemami układu kostno-stawowego, gdyż siark posiada duże właściwości przeciwzapalne oraz odbudowujące. Dobre dla osób narzekających na reumatyzm, zmiany zwyrodnieniowe lub bóle stawów, a także po urazach i operacjach.

Dla osób starszych jak znalazł. Seniorze czas najwyższy żeby zaprzyjźnić się z siarką…i to na dłużej.

Dodaj komentarz