Astronomiczną jesień czas zacząć

Jesień. Pierwsze skojarzenia? Zimno, pochmurno, deszczowo, koniec lata, gorsza pogoda,szybciej robi się ciemno, cieplejsze ciuchy,generalnie wszystko źlei gorzej! Prawda? Senorze, przestań myśleć w ten sposób. Jesień to mega pozytywnapora roku, z której należy czerpać pełnymi garściami. Wystarczy tylko otworzyć sięna nowe!

Ogród, zawsze dobre miejsce na relaks

Oczywiście mówimy o relaksie. Pracy na miarę możliwości połączonej z odpoczynkiem, a nie harówką bez opamiętania, bo trzeba wyplewić, zahakać, podlać, zwerwać i później jeszcze przygotować, bo wnuki lubią, bo dzieci potrzebują itp. itd. Nic z tych rzeczy! Relaks to znaczy, zaprosić rodzinę i znjomych do wsplonych prac, ale nie pracy na hektarach półuprawnych tylko, kilku/kilkunastu metrach kwadratowych połączona z grillem/ogniskiem/obiademlub kolacją z zebranych upraw. Tak aby to wspólnie spędzony czas, biesiadowanie i rozmowy były najważniejsze.

Złota polska jesień

Spacery w parku w okresie tym to czysta przyjemność. Wiemy, że czasem popada, czasem zawieje, ale bez wątpienia we wrześniu i na początku października będzie jeszcze kilka pogodnych i ciepłych dni, któe wartowykorzystać na spacery! Aktywność ruchow + zdrowie warzywa z naszego ogródka to idealne połączenie. Pamiętajmy także o rodzinie i znajomych. Warto zaplanować weekend lub też popołudniowe zajęcia, które pozwolą utrzymać kondycję i pozytywne podejście, ponieważ jak wiemy, w zdrowym ciele zdrowy duch. Wszystkie te aktywności fizyczne i psychiczne mają nas pozytywnie nastroić na okres zimowy, tak aby „z rospędu” wejść w porę zimową, szybko przebrnąć przez wymagający grudziń, styczeńi i luty i w marcu wraz z pierwszymi promykami wiosny być gotowymna kolejne senioralne wyzwania.

Choć zerkajcie na naszego bloga także zimą, podpowiemy jak poradzić sobie w chlodne i krótkie dni, w oczekiwaniu na wiosnę. Najważniejsze jest pozytywne podejście i codzienna rutyna. Odpowiednego nastawienia nie da się zbudować w dzień lub dwa, potrzeba praktyki i zamozaparcia, a jesień to idelna pora do budowania swoch pozytywnych przyzwyczajeń!

Dodaj komentarz