Piękna, naturalna skóry w każdym wieku

Sekret pięknej skóry? Nie chcemy tutaj trollować reklamy telewizyjnej pewnego kosmetyku do skóry, ale… nie ma żadnego sekretu! Po prostu trzeba o swoją skórę dbać. W każdym wieku i o każdej porze roku. Po słonecznych wakacjach, warto zregenerować i wzmocnić naskórek, a także powoli zacząć przygotowywać naszą skórę na chłodniejsze dni. O tym na jakie zagrożenia narażona jest nasza skóra pisaliśmy już wcześniej, we wpisie „Letnie przebarwienia’. W każdym wieku powinniśmy być świadomi tego, że nasza skóra potrzebuje ochrony i pielęgnacji. Osoby po pięćdziesiątym roku życia powinni dbać szczególnie, gdyż ich skóra jest nawet o połowę cieńsza, niż skóra dziecka.

Jakie kremy stosować?

Przede wszystkim kremy bogate w witaminę A, C, E i koenzym Q10. Pożądane są minerały, kwas foliowy, roślinny odpowiednik DHEA oraz hormony roślinne i kwasy owocowe AHA. Koniecznie również kremy z filtrami UV. Warto w tym miejscu wspomnieć o ofercie produktowej firmy Abena Polska, która w swoim portfolio posiada balsamy do pielęgnacji skóry, które idealnie nadają się dla osób z problemami skóry, tj. egzema i łuszczyca, czy też wyprodukowany na bazie mięty, eukaliptusa i mentolu żel kojący Abena, który sprawdza się w przypadku wysuszonej skóry (nadaje cerze orzeźwienia). Pełną gamę produktów, począwszy od płynów do kąpieli, balsamów i spray’ów można znaleźć w sklepie internetowym Abena Polska.

Pielęgnacja skóry

Idealnym rozwiązaniem pozwalającym nam na ochronę skóry (przede wszystkim dłoni), są maści i kremy z cynkiem. O właściwościach cynku pisaliśmy na stronie i warto wziąć sobie zawarte tam uwagi do serca. Abena Polska w swojej ofercie posiada produkty bogate w cynk, które idealnie sprawdzają się jako ochrona i pielęgnacja naszej skóry. Zapraszamy na strony sklepu internetowego.

Jedna uwaga do wpisu “Piękna, naturalna skóry w każdym wieku

Dodaj komentarz