Zapobieganie zapaleniu skóry

Abena Polska, jako producent i dystrybutor produktów na inkontynencję od wielu lat stara się uświadomić społeczeństwo, jak ważna jest profilaktyka. Ochrona skóry i zapobieganie zapaleniu skóry to nie tylko ochrona zdrowia, ale także redukcja kosztów związanych z leczeniem pacjenta. Koszty dla placówek ochrony zdrowia, domów opieki, czy osób prywatnych są ogromne. Wystarczy odpowiednia profilaktyka i codzienna pielęgnacja skóry, tym bardziej jeśli mamy do czynienia z inkontynencją.

Delikatne czyszczenie

Czyszczenie skóry jest ogromnie ważne. Ale czy wiesz, że tradycyjna metoda wody, mydła i ręcznika stwarza zagrożenie. Zwiększa ryzyko przenoszenia bakterii, podrażnia skórę i jest czasochłonna. Idealnym rozwiązaniem są rękawice do mycia ciała bez użycia wody. Warto również sprawdzić produkty pielęgnacyjne do mycia ciała bez użycia wody, które gwarantują czystość i zapewniają komfort przez cały dzień. Oferta dostępna w sklepie internetowym Abena Polska na stronie.

Nawilżanie

Kolejny etap to nawilżanie skóry. To bardzo ważny proces, który często jest lekceważony, a ma ogromne znaczenie w ochronie naszej skóry. Gliceryna, lipidy, oleje roślinne, czy też masło shea pozwalają nawilżyć skórę.

Warstwa ochronna

Trzeci etap, to nałożenie warstwy ochronnej. Idealnym rozwiązaniem są preparaty z cynkiem (właściwości cynku opisywaliśmy tutaj), które można znaleźć w e-sklepie. Maść, żel kojący, czy produkty w spray’u, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto świadomie dbać o swoją skórę. Więcej przydatnych informacji można znaleźć na stronie.

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Zapobieganie zapaleniu skóry

Dodaj komentarz