Seniorze na basen! Raz, dwa!

Pływanie to same zalety. O kontuzję w wodzie bardzo trudno, trzeba tylko uważać jak się chodzi wokół basenu, żeby przypadkiem się nie poślizgnąć. A tak poza tym same plusy. Nawet jeśli nie lubisz pływania, to warto zapisać się na wodny aerobik, czy masaże. Basen dla seniora to świetna alternatywa na spędzenie miło i co najważniejsze zdrowo czasu.

Zalety pływanie

Pływanie ma zbawienny wpływ na nasze ciało, a jak wiemy w zdrowym ciele zdrowy duch ma się bardzo dobrze. Zatem ruch w wodzie, nie tylko pozwala na lepsze samopoczucie, ale także dwa o nasze stawy. Wysiłek wzmacnia mięśnie, poprawia oddychanie i przemianę materii. Silniejsze mięśnie grzbietu odciążają kręgosłup, tak więc będzie nas już tam mniej ‘strzykało i bolało”. Po każdorazowym wysiłku na basenie nasz układ trawienny pracuje sprawniej. Ważne są również endorfiny. Czyli poprawa nastroju. Warto także chodzić na basen z bliską osobą. Miło spędzony czas zawsze poprawia nasze samopoczucie.

Przeciwskazania! A są takie?

Z racji, że starsze osoby borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, warto przed podjęciem decyzji o regularnym chodzeniem na basen, skonsultować się z lekarzem. Miejmy nadzieję jednak, że urazy lub przebyte choroby nie będą przeszkodą, ponieważ basen to samo zdrowie. Tym bardziej w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza.

Dodaj komentarz