Jak dbać o włosy i skórę głowy?

O włosy powinniśmy dbać zawsze, niezależnie od wieku. W przypadku osób starszych pielęgnacja jest jeszcze bardziej zalecane, gdyż z wiekiem włosy tracą kolor, blask, są bardziej skłonne do wypadania i łamania. Oczywiście są wyjątki, no ale w tym wpisie na blogu Abena 50+ napisze o tych, którzy o włosy i skórę głowy powinni dbać całe życie.

Z wiekiem włosy wymagają większej pielęgnacji

Z wiekiem włosy potrzebują większej atencji. Organizm osób starszych zmienia się, niektóre fizjologiczne funkcje zanikają lub stopniowo ulegają zmianie. A wszystko to sprawia, że czynności gruczołów łojowych i skóry ulegają zmianom, co ma odzwierciedlenie na skórze osób starszych, którzy często zmagają się z problemami dermatologicznymi. Zdrowa skóra, to zdrowsze i mniej łamliwe włosy. Z wiekiem cebulki włosów są słabsze, a mieszki włosów są mniej aktywne. Diagnoza jest prosta. Czas płynie nieubłaganie, a my nie mamy wpływu na niektóre zmiany zachodzące w naszym organizmie i na naszej głowie.

Jak przedłużyć żywotność włosów

Nie wierzcie w reklamy telewizyjne, gdzie podrasowane modelki z poprawionymi włosami w programach komputerowych zachwalają szampony, które zdziałają cuda. Może tak, może nie. Ważne żeby zacząć od siebie. Dieta ma ogromny wpływ na rozwój, gęstość, łamanie się i wypadanie naszych włosów. Jedz zdrowo! Palenie papierosów, picie alkoholu również ma wpływ na działanie naszego organizmu. Radzimy również myć włosy częściej, ale łagodnymi szamponami. Oczywiście unikaj gorącej wody, do spłukiwania stosuj leniej. Ciekawym rozwiązaniem są także czepki, które można znaleźć w ofercie firmy Abena Polska. Czepki do mycia włosów są z odżywką, nie zawierają perfum, idealnie nadają się dla osób starszych ( nie potrzeba używać wody). Więcej o produkcie na stronie. Czepki do mycia głowy można kupić tutaj. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Rozczesuj włosy delikatnie, cierpliwie, zanim zaczniesz suszyć włosy suszarką, rozpocznij suszyć delikatnie ręcznikiem.

Włosy osób starszych potrzebują wyjątkowej ochrony i pielęgnacji. Polecamy stosowanie środków z dużą zawartością prowitaminy B5. Jednym słowem. Warto dbać o siebie i pielęgnować włosy.

 

Jedna uwaga do wpisu “Jak dbać o włosy i skórę głowy?

Dodaj komentarz