Daj odpocząć swoim stopom

Wakacje. Ładna, słoneczna pogoda, która zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Odpoczynek nad morzem, czy też w górach. Bez wątpienia nasze stopy w okresie wakacyjnym są narażone na wiele czynników zewnętrznych. Jak zatem chronić i dbać o nasze stopy?

Problemy i rozwiązania

Infekcje grzybiczne, odciski, otarcie, przegrzani i nadmierna potliwość. Podczas wakacji warto jest zatroszczyć się o nasze stopy. Planując spędzenie wolnego czasu na plaży, nad jeziorem, czy na basenie warto jest zadbać o należyte bezpieczeństwo naszych stóp. Klapki powinny uchronić nas przed infekcją grzybiczną. Warto także po zażyciu kąpieli i oczyszczającym prysznicu stosować maści do pielęgnacji skóry. Idealnym rozwiązaniem jest produkt Abena Polska (150ml), który w swoim składzie posiada m.in. ekstrakt z rumianku, zapobiegający stanom zapalnym i alantoinę o właściwościach leczniczych. Maść do pielęgnacji skóry Abena można kupić w sklepie internetowym www.abenasklep.pl.

Piesze wędrówki. To bez wątpienia świetna forma relaksu i poprawy zdrowia. Oczywiście takie aktywne spędzanie czasu (szczególnie w górach), wiąże się z licznymi otarciami i skaleczeniami. Czasami wybierając się na pieszą wędrówkę zapominamy o odpowiednim i rozchodzonym już obuwiu. Co jest wręcz „zabójstwem” dla naszych stóp i nóg. Warto pamiętać także o odpowiednim doborze skarpetek. Po takim wysiłku należy zadbać o nasze kończyny. Dobrym rozwiązaniem jest żel kojący Abena (250 ml), który przynosi ulgę w pieczeniu, przy zadrapaniach i w przypadku bólów mięśni. Produkt polecamy również dlatego, że w składzie można znaleźć mięte, eukaliptus i mentol, które koją i zapobiegają powstawaniu zakrzepów.

W okresie wakacyjnym dbajmy o nasze stopy i nogi szczególnie. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz