Przepis na udaną, deszczową majówkę

Przed nami długi majowy weekend. Jeśli pracujesz, to warto jest wziąć wtorek wolne, wtedy mamy aż pięć dni do wykorzystania na odpoczynek. Jeśli zaś jesteś seniorem na emeryturze, to jedyną rzeczą, która będzie Cię w te dni interesowała to pogoda.

Pogoda (nie)majowa

Pogoda nie zapowiada się optymistycznie. Temperatury od 10 do 17 stopni Celcjusza. Wszędzie pochmurno z licznymi przejaśnieniami, szczególnie na zachodzie i północy. Na południu Polski nawet burze. Zatem, gdy nie można liczyć na pogodę, trzeba liczyć na własną kreatywność. Jaki jest przepis na udaną majówkę?

Podziwiaj

To dobra okazja, aby zaplanować wyjazd ze zwiedzaniem miejscowych atrakcji. Śląsk, Bieszczady, Pomorze? Dlaczego nie teraz? Jak pogoda jest słoneczna, to lepiej jest spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Skoro jednak ma być pochmnurno warto jest odwiedzić lokalne muzea, zabytki, atrakcje i parki wodne, zwiedzania których wcześniej nie planowaliśmy. Polska jest duża i piękna. Każdy z nas znajdzie miejsce, w którym się zakocha.

Nie samym grillowaniem człowiek żyje

Podczas planowania podróży warto jest zwrócić uwagę na komunikację (coraz lepsza), nocleg oraz miejscowe atrakcje. Dobrze jeśli z tych 5 dni wolnych, choć 1 lub 2 poświęcimy na relaks dla ciała. Aquapark, czy basen to idealne rozwiązanie. Musimy pamiętać także, że zawsze w długi weekend majowy na drogach panuje korek, a wszyscy najczęściej wracają do domu, 3. Maja po południu. Żeby uniknąć stresu i zmęczenia wynikającego ze stania w kilkugodzinnych korkach, warto jest  dobrze zaplanować część logistyczną majówkowej wyprawy.

Zachęcamy zatem do aktywnego spędzania majówki. W gronie ukochanych to sama przyjemność i prawdziwy odpoczynek. Tak, więc jaki jest idealny przepis na udaną majówkę? Ty nim jesteś! Ty i Twoja kreatywność.

Dodaj komentarz