Jak przetrwać tłusty czwartek?

…jeśli w ogóle jest taka potrzeba. Na wstępie autor tego wpisu chciałby poinformować, że nie jest na diecie, jest fanem słodyczy i nie uważa, że jeden dzień w roku, w którym skosztuje więcej niż jednego pączka, zrujnuje całą filozofię jego życia dotyczącą zdrowia. Bo do zdrowego odżywiania się, trzeba mieć również zdrowe podejście. Przewrotnie dzień taki jak dziś, przypomina nam bardziej o zdrowej diecie niż kosztowaniu i smakowaniu.

Zdrowie najważniejsze

Jeden pączek to ileś tam kalorii. Właściwie to nie chce mi się sprawdzać ile dokładnie, bo pewnie wszystkie serwisy informacyjne będą dziś o tym skrupulatnie informowały. Tak więc jeśli „Tłusty czwartek” zaburza Ci trening, dietę lub światopogląd to okey, ale nie może być tak, że Panie i Panowie, którzy od 5, czy 50 lat nie mogą nabrać/utrzymać odpowiedniej wagi, nagle w pewien lutowy czwartek przypominają sobie, że ten jeden pączek zniweczy cały ich misterny plan dotyczący zdrowego odżywiania się. Jeśli od n-lat ważysz grubo ponad zalecaną wagę, to przestań oszukiwać siebie i innych i w końcu weź się porządnie za siebie. Zdrowy tryb życia, to nie slogan, o którym sobie przypominasz trzy razy w roku:  w Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i Tłusty Czwartek właśnie. Zdrowy tryb życia to codziennie zdrowe odżywianie, ćwiczenia i ruch przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wszystkie inne działania, to tylko pobożne życzenia i po prostu udawanie. A propos. Skoro Twoja silna wola jest tak silna, to przecież jeden pączek nie sprawi, że nagle zrezygnujesz z diety, prawda?

Zapomnij o diecie

Czyli co? Pączki w ruch i objadanie się do upadłego? Oczywiście, że nie. Jeśli nie prowadzisz zdrowego trybu życia (czyt. idealnego), to nie znaczy, że masz kompletnie o siebie nie dbać. Nie popadajmy w skrajności. Jeden, czy dwa pączki nikomu jeszcze nie zaszkodziły. No chyba, że te za 40 groszy w dyskontach, choć trudno jest nazwać ten produkt pączkiem. Raczej chemicznym wynalazkiem. Kto, ktoś raz pracował w piekarni lub wie jak ‘wyrabia się” pieczywo w dyskontach i supermarketach, to z całą pewnością nie nazwie tych produktów pieczywem. Nigdy! Pamiętaj również, że można zjeść coś innego niż pączka. Faworki (chrust), czy też serowe krążki. Kto co lubi.

Dla zdrowego samopoczucia, warto w Tłusty Czwartek powiedzieć, sobie: „Dobra od jutra zaczynam dietę” i …złapać jednego pączka w garść. Smacznego, szczególnie wszystkim tym, którzy są na diecie:)

Dodaj komentarz