Przygotowania do Bożego Narodzenia czas zacząć

Coraz bliżej Święta. Nie ważne, że za oknem brak śniegu (nie wszędzie w Polsce), nie ważne, że jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu dla najbliższych i przyjaciół, a wokół nas dominuje obojętność i brak wrażliwości na drugiego człowieka. Jak za kilka dni siądziemy do wigilijnego stołu, wszystko to ulegnie diametralnej zmianie. Klimat Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy.

Przygotowania

Co zrobić, żeby dużo wcześniej i na dłużej poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia? Najlepszym sposobem jest przystrojenie mieszkania, czy też domu. Ozdoby warto jest wyeksponować tak że w oknach, czy w ogrodzie. Oczywiście nie przesadzajmy, przystrojenie powinno być schludne i nie w nadmiarze. Centralnym miejscem powinna być choinka. Zaproś kogoś z rodziny, żeby pomógł Ci stroić drzewko i traktujcie to jako zabawę. Warto jest także przygotować specjalne ozdoby dla najmłodszych członków rodziny. Skarpety na prezenty, kartki na rysunki, czy figurki z plasteliny przedstawiające Mikołaja z całą pewnością zadowolą każdego malucha.

…przygotować ciąg dalszy.

Teraz czas na wypieki. Oczywiście wszystkiego ciasta i ciasteczka pieczmy wspólnie. Zaprośmy do kuchni najmłodszych, dzieci i wnuki, tak aby była to dobra zabawa. Nie ważne, że ciasto nie będzie idealne, ważne że zrobiliśmy je razem. Także przyozdobienie wypieków jest nieodzownym elementem zabawy. Gwiazdki z lukru, śnieg z cukru pudru i figurki zrobią różnicę. Część upieczonych ciastek można już porozkładać w różnych miejscach w mieszkaniu i powiesić na choince, klimat Świąt na pewno poczujemy troszkę mocniej.

Drobne różnice

W okresie przed Świętami Bożego Narodzenia starajmy się wyłączyć telewizor i komputer. Nic się nie stanie jeśli nie będziemy wiedzieć niektórych mało ważnych informacji, które stacje telewizyjne podgrzewają do rozmiaru epokowego wydarzenia. Lepiej włączyć kolędy. W domu na pewno zrobi się ciszej, spokojniej i znajdziemy więcej miejsca i czasu dla najbliższych. Życzenia Świąteczne. Szablonowe i wierszykowe wiadomości są passe, lepiej przygotuj tradycyjne kartki i indywidulanymi życzeniami. Z całą pewnością sprawią odbiorcy więcej radości. No, bo przecież o radość w tym Święcie chodzi i warto o tym nie zapominać! Cieszcie się najbliższymi i pamiętajcie o tych, którzy nie mają z kim tej radości w tych dniach dzielić.

Dodaj komentarz