Spacer dobry na wszystko

Za oknem coraz cieplej. Zima i przymrozki z całą pewnością już nie wrócą, a w powietrzu coraz mocniej czuć wiosnę.  W czwartek można jeszcze pofolgować sobie z pączkami, ale najwyższy już czas przygotowywać się do wiosennych spacerów i krótkich przebieżek. Spacer dobry na wszystko.

Wystarczy 30 minut dziennie

Chodzenie pozwala dotlenić nam organizm, czyli dajemy naszemu mózgowi i wszystkim komórkom dawkę świeżości. Co wpływa niezwykle relaksująco i jest idealnym rozwiązaniem na rozładowanie stresu. 30-minutowy spacer sprawia, że spalamy  nawet do 300 kalorii, co ma niebagatelny wpływ na nasz metabolizm. Regularne spacery wzmacniają odporność naszego organizmu. Same plusy! Jak zatem spacerować?

Regularność i technika

Jeśli już zdecydujemy się na regularne spacery, w pierwszej kolejności pamiętajmy o krótkiej rozgrzewce i rozciąganiu, przed i po spacerze. W przypadku chodzenia bardzo duże znaczenie ma sposób stawiania stóp, więc nie narażaj swoich stawów na niepotrzebne obciążenia. Stopa powinna pracować cała, czyli stawiamy od sto aż do pięty i najlepiej zaopatrzmy się w wygodne obuwie. Po drugie podczas spacerowania na garb się, trzymaj proste plecy, a ręce będą zgięte w łokciach. Podczas spacerowania zepnij również mięśnie brzucha. Z czasem możesz wydłużyć dystans. Nie forsuj jednak swoich kolan i mięśni zbyt mocno. Jeśli poczujesz ból, odpuść na kilka dni od spacerów, tak aby nie przeciążyć organizmu. Wszak nie jesteś pierwszej młodości. Jeśli ból nie będzie ustępował skonsultuj się z lekarzem.

Spacer, czyli prosty i nic nie kosztujący nas sposób na utrzymanie dobrej sprawności fizycznej i psychicznej przez cały rok!

Jedna uwaga do wpisu “Spacer dobry na wszystko

Dodaj komentarz