Z dobrym samopoczuciem na Ty!

Poniżej kilka rad, które sprawią, że każdego dnia Twoje samopoczucie będzie wzrastało, a Ty na nowo odkryjesz radość z życia. Początek nowego roku, to dobra okazja do rozpoczęcia pracy nad poprawą swojego samopoczucia. Zatem zaczynamy! Żadne tam słodycze, czy zakupy na zwalczenie chandry, wystarczy…

Witaminy

Nawet nie wiesz, jak ważne w Twojej codziennej diecie są witaminy. A, C, D i kwas foliowy, które od dziś powinny być Twoimi nowymi, najlepszymi przyjaciółmi. Witamina A dba o dobry wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Witamina C zwalcza wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się oraz wzmacnia naszą odporność, podobnie jak kwas foliowy. Wszystkie wyżej wymienione witaminy łatwo znaleźć w warzywach, owocach, przetworach mlecznych i mięsach, więc zacznij zdrowiej się odżywiać. Dodatkowo pamiętaj, aby pić dużo wody. Każdego poranka i przed każdym posiłkiem szklanka wody zrobi dobrze Twojemu organizmowi, który odpowiedzialny jest za nasze dobre samopoczucie.

Jeszcze coś dla ciała

Dusza i ciało, to dwie płaszczyzny odpowiedzialne za Twoje dobre samopoczucie. Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić swoja samoocenę i samopoczucie każdego dnia? Nie pal papierosów, dbaj o higienę jamy ustnej oraz pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem każdego dnia jest śniadanie. O pozytywach i negatywnych stronach palenia papierosów powiedziano już wszystko, ale równie ważna jest higiena jamy ustnej. Szczotkowanie pięć minut dziennie, po każdym posiłku, stosowanie płynów do ust, nić dentystyczna, czy wybór szczoteczki z odpowiednim włosiem, to podstawy. Podobnie jak śniadanie. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zadbaj zatem o odpowiednią wartość odżywczą składników, które dadzą Ci siłę na cały dzień.

Coś dla duszy

Tu na pierwszym miejscu powinien być ruch. Wiadomo, że wszystko zależy od stopnia naszej sprawności fizycznej, przebytych kontuzji i urazów, ale nawet spacer na świeżym powietrzu jest istotny. Ważne, abyśmy nie „przyspawali się” do kanapy! W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zatem rusz się, a potem walcz ze swoją „słabą wolę”, o to aby utrzymać regularność ćwiczeń. Dobrze naszej duszy zrobią również medytacje lub po prostu chwile dla siebie. Znajdź czas, aby się wyciszyć, skupić się na tym co ważne, umieć dostrzec w którym miejscu jesteś i jak dużo jeszcze możesz dać innym.

Pamiętaj, że poprawa samopoczucia zależy w dużej mierze od Ciebie. To Ty decydujesz, o tym jak się czujesz i jak jesteś postrzegany/postrzegana przez innych. Dlatego też, warto jest powalczyć o swoje dobre samopoczucie, bo z całą pewnością wszystkim wyjdzie to na zdrowie.

Jedna uwaga do wpisu “Z dobrym samopoczuciem na Ty!

Dodaj komentarz