„Wychowują rodzice, dziadkowie są od rozpieszczania”

Stare porzekadło, w którym jest sporo prawdy. Dziadek i babcia to instytucje nie do zastąpienia. Dzięki życiowemu doświadczeniu posiadają dystans i spokój, który stanowi dla dzieci i wnuków swoistą „oazę spokoju i bezpieczeństwa”.

Nieoceniona pomoc

Z całą pewnością każdy rodzic doceni fakt, że dziadkowie opiekują się wnuczętami. To właśnie dziadek i babcia, jeśli posiadają więcej wolnego czasu, często z niekrywana przyjemnością chcą spędzić te chwile z wnukami. Zabiegani i zapracowani rodzice tym bardziej są wdzięczni, bo wiedzą, że ich skarby są w dobrych rękach. To dziadkowie uczą nasze maleństwa miłości, dobrych manier, szacunku do ojczyzny i tradycji, czy pomagają odkryć hobby.

Uczą, a nie pouczają

Więź pomiędzy dziadkami, a wnukami jest szczególna. Babcia i dziadek sporo już przeżyli, więc nie jest łatwo wyprowadzić ich z równowagi, dla swoich pociech mają również sporo cierpliwości. Chętnie służą radą i pomocą. Często w przeciwieństwie do rodziców uczą maluszka, a nie pouczają. Skąd ta magiczna więź. Dodatkowo dzieci wiedzą, że z dziadkami można „trzymać sztamę”, bo na pewną nie wygadają się przed rodzicami jeśli coś się zbroi.

Wzajemne, wyjątkowe relacje

Dziadkowie potrzebują również mocno wnuków, co wnuki dziadków. Możliwość długich rozmów o tym, jak to kiedyś było? Małe tajemnice, przemycanie przed rodzicami cukierków, zabawy, pieczenie ciast i obiadów, opowieści o rodzicach, jak to kiedyś byli mali, czy po prostu miłość i chęć dzielenia się nią z najmłodszymi. Wnuki odmładzają dziadka i babcię. Tak więc wzajemne relacje pomiędzy najmłodszym i najstarszym są wyjątkowe i unikalne. Dlatego też z okazji Dnia Babci i Dziadka, wszystkim seniorom firma Abena Polska życzy dużo zdrowia, miłości i pociechy z wnuków!

Dodaj komentarz