Noworoczne postanowienia

Koniec roku, to czas podsumowań oraz… nowych postanowień, które mamy zamiar zrealizować w nadchodzącym roku. Rzucenie palenia, walka  z nadwagą, to zdecydowanie najpopularniejsze i najbardziej „wygodne” deklaracje. Seniorze bądź bardziej aktywny i sumienny w realizacji swoich postanowień noworocznych…ba, postaw sobie wysoko poprzeczkę!

Jakie postanowienie?

Po pierwsze takie, które nie będzie dla nas zbyt dużym ograniczeniem, mówiąc wprost – będzie realne do zrealizowania. Mamy tu na myśli ograniczenia fizyczne i finansowe. Warto również zarysować sobie pewne ramy czasowe na realizację naszego noworocznego postanowienia. I co najważniejsze postanowienie może być ciekawe i inspirujące. Nowe wyzwanie może z czasem przerodzić się w styl i sposób życia. Wszystko zależy od Ciebie.

  • Seniorze w Nowym Roku poszerzysz grono znajomych!

Warto jest poznawać nowych ludzi, którzy mogą nas zainspirować do działań, spędzić miło czas, czy po prostu dzielić z nimi swoje pasje i zainteresowania. Więc na poszerzenie grona znajomych nigdy nie jest za późno.

  • Seniorze w Nowym Roku zasmakujesz się w innej kuchni i kulturze!

Zaczniesz jadać włoskie, hiszpańskie, czy japońskie przysmaki. Będziesz czytał książki i artykuły o kulturze i zwyczajach panujących w danym kraju. Nie omieszkasz również wybrać się do teatru, filharmonii, czy na wystawę prac związanych z kulturą i zwyczajami ludzi nie zamieszkujących nad Wisłą.

  • Nauczysz się nowej umiejętności

Zawsze chciałaś/chciałeś umieć malować, fotografować, tańczyć, piec ciasta czy też grać w tenisa. Teraz masz świetną okazję. Czas najwyższy nadrobić zaległości.

Kosztowne postanowienia

Często noworoczne postanowienia wiążą się ze sporymi kosztami. Karnet na basen, czy siłownię, bilety do kina czy teatru. Zakup aparatu fotograficznego, czy też stroju do biegania. Dlatego może najlepszym postanowieniem na Nowy Rok będzie oszczędzanie! Ile możesz zaoszczędzić nie wydając na papierosy? Zdrowe jedzenie nie musi być drogie, zaś rower jest świetnym zamiennikiem samochodu.

Mówmy o tym głośno

O swoim postanowieniu noworocznym mówmy głośno. Rozpowiadajmy znajomym, rodzinie i przyjaciołom, którzy za każdym razem będą nam przypominać i jednocześnie mobilizować do ich realizacji. Również na naszym blogu Abena 50+ znajdziesz sporo inspiracji i motywacji do realizacji noworocznych postanowień.

Dodaj komentarz