Nadwaga, a nietrzymanie moczu

Otyłość bez wątpienia jest jednym z czynników zwiększających ryzyko występowania lub nasilenia się objawów NTM. Zbyt duża masa ciała obniża mięśnie dna miednicy, co w konsekwencji ma wpływ na ich funkcjonowanie. Wystarczy odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Seniorze, bądź świadomy.

Dieta i ruch, czynią cuda

Na naszym blogu Abena 50+ pisaliśmy już o zdrowym odżywianiu się oraz aktywności fizycznej seniorów. Właściwie te dwa zagadnienia dotyczą każdego i w każdym przedziale wiekowym. Problem w tym, żeby uświadomić sobie, jakie konsekwencje niesie ze sobą nadwaga. Również może być powodem nasilenia się objawów inkontynencji. Dodatkowe kilogramy obciążają mięśnie brzucha i miednicy, co pośrednio przyczynia się do nietrzymania moczu. Mało tego, dodatkowa masa tłuszczowa na brzuchu zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, a i pęcherz mężczyzny musi poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami nacisku. Dbanie o mięśni dna miednicy jest bardzo ważne również u kobiet. Nietrzymanie moczu, to bardzo wstydliwy problem, warto zatem dbać o formę. 70% zdrowego trybu życia to odżywianie, tylko 30% to aktywność. Zatem widać jak na dłoni, że ważne jest również spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Nasz dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, tłuszcze pochodzenia roślinnego oraz żelazo. Odstawmy na bok cukry, napoje gazowane i nasycone tłuszcze.

Inkontynencja

Inkontynencja nie bierze się z niczego. Najczęściej to długotrwały proces, na który składa się kilka czynników. Z nietrzymaniem moczu można sobie poradzić, ważne jest abyśmy zdiagnozowali przyczyny i starali się regularnie je likwidować. Zanim jednak nam się to uda warto zastanowić się nad produktami na nietrzymanie moczu, które pozwolą nam łatwiej znosić uciążliwe objawy. Abena Polska posiada w swoim portfolio sporo produktów na inkontynencję zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn i w zależności od stopnia nietrzymania moczu. Pieluchomajtki Abri-Form Premium, pieluchomajtki Delta Form i pieluchomajtki Delta form Air-Plus, a także majtki chłonne Abri-Flex i wkładki higieniczne dla kobiet i mężczyzn Abri-Light, to najczęściej wybierane przez konsumentów produkty firmy Abena Polska. Więcej na www.abena.pl.

Dodaj komentarz