Rękawice do mycia, jako idealny produkt do pielęgnacji ciała i utrzymania higieny

Rękawice do mycia, inaczej zwane myjkami, to jeszcze mało popularny produkt na polskim rynku. W szpitalach i domach opieki społecznej rękawice do mycia stosuje się już od lat, jednak prywatnie produkt ten jest używany rzadko, a szkoda ponieważ myjki to komfort, wygoda i utrzymanie higieny przy minimalnym wysiłku i małych nakładach finansowych.

Zastosowanie

Rękawice do mycia, są to specjalnie zaprojektowane, jednorazowe rękawice nasycone balsamem, które świetnie sprawdzają się w przypadku mycia ciała, a co ważne są nawilżone, więc nie musimy stosować wody. Dodatkowo produkty firmy Abena Polska można podgrzewać w mikrofalówce. Myjki świetnie zastępują tradycyjne metody mycia ciała z użyciem mydła, wody, rękawiczek i ręcznika.

Gdzie i kiedy?

Rękawice do mycia ciała z powodzeniem są już stosowane w szpitalach i domach opieki społecznej, a co warte podkreślenia coraz bardziej produkt ten jest popularny w przypadku opieki w domu. Produkty firmy Abena Polska idealnie sprawdzają się w przypadku osób z bólami stawów, mięśni i kości, również w przypadku pacjentów trwale unieruchomionych oraz z niedowładem mięśni. Właściwie każdy i wszędzie może korzystać z myjek ręcznych. Nie tylko osoby chore, czy w medycynie. Produkt może znaleźć zastosowanie wśród osób których praca, czy hobby sprawia, ze nie mają kontaktu z bieżącą wodą tj. podczas długich pieszych wycieczek, survivalowych wypraw itp.

Mycie bez wody? Czy to możliwe?

Tak, to możliwe. A jak wynika z badań prof. dr Theo van Achterberg’a z Uniwersytetu w Radboud w Holandii mycie ciała za pomocą myjek ręcznych bez użycia wody jest równie dobre i skuteczne, co przy użyciu tradycyjnych metod. Więcej? Badania te były finansowane przez rządu Holandii w ramach wspierania innowacyjności w sektorze zdrowia. Mało tego, korzystanie z ręcznych myjek sprawia, że jest mniejsze ryzyko występowania infekcji, zakażeń i podrażnień skóry. Sam proces mycia zaś, jest bardziej komfortowy dla pacjentów i ich opiekunów niż w przypadku tradycyjnego mycia za pomocą mydła, wody i ręczników. Więcej o myjkach ręcznych w ofercie firmy Abena Polska na stronie.

Dodaj komentarz