Rękawice jednorazowe użytku. Warto dbać o higienę i sterylne warunki osób chorych

Rękawice jednorazowego użytku, maja dziś zastosowanie nie tylko w szpitalach, czy placówkach służby zdrowia. Konsumenci coraz chętniej korzystają z rękawic w domu, szczególnie przy domowych pracach, tak aby zachować higienę. Nie tylko rękawiczki lateksowe, ale również nitrylowe, czy też winylowe są obecnie dostępne na rynku.

Zastosowanie w domu

Rękawice lateksowe świetnie sprawdzają się przy pracach w domu tj. mycie naczyń, wycieranie kurzy, czy tez sprzątanie mieszkania, kiedy używamy różnego rodzaju środków chemicznych. Z racji na alergię, dobrą alternatywą dla rękawiczek lateksowych, są rękawiczki nitrylowe i winylowe, również dostępne w ofercie marki Abena Polska. Produkty firmy z Łozienicy spełniają wymagania Europejskiej Dyrektywy o Wyrobach Medycznych 93/42/EEC, a brak tiomoczników, tiuramów i tiazoli sprawia, że tym bardziej producent zadbał o naszą skórę i ewentualna alergię. Warto dodać, że rękawiczki Abena są pudrowane…skrobią kukurydzianą.

Należy wspomnieć również o korzystaniu z rękawiczek w przypadku osób chorych znajdujących się w domu. Rękawiczki lateksowe, winylowe, czy też nitrylowe pomagają zachować higienę i sterylne warunki w pomieszczeniu, w którym znajduje się osoba chora, gdzie łatwo o infekcję.

Zastosowanie w medycynie

Rękawiczki jednorazowe to nieodłączny atrybut każdej placówki, szpitala i domu opieki społecznej. Stosowanie jest obowiązkowe, w celu zmniejszenia zakażeń oraz podtrzymaniu zdrowych zasad aseptyki. W tym miejscu warto dodać, że rękawiczki to nie wszystko, personel medyczny jest zobowiązany do regularnego mycia rąk przed i po każdym kontakcie z pacjentem. Rękawiczki zaś powinno wyrzucać się do specjalnego pojemnika na odpady. Firma Abena Polska posiada w swoim portfolio rękawiczki lateksowe, nitrylowe, winylowe i ochronne, w  wersji bezpudrowej i pudrowej, oczywiście w wszystkich rozmiarach: od XS do XL, w kolorystyce białej i niebieskiej. Odsyłamy do sklepu internetowego.

Ochrona na co dzień

Ochrona życia i zdrowia jest coraz bardziej popularna, bo i świadoma. Co się z tym wiąże, również i rękawiczki stają się coraz bardziej pożądanym towarem. Rękawiczki lateksowe, nitrylowe, czy winylowe obecnie z powodzeniem stosowane są również w zakładach fryzjerskich, salonach tatuażu, czy też w przemyśle spożywczym.

2 uwagi do wpisu “Rękawice jednorazowe użytku. Warto dbać o higienę i sterylne warunki osób chorych

  1. Bardzo ważny wpis. Trzeba pobudzać świadomość ludzi. Sama bardzo często korzystam z takiej ochrony, rękawiczki lateksowe są u mnie w ciągłym użytku, czy to do sprzątania, czy do zmywania naczyń. W miejscach, gdzie jesteśmy zmuszeni pracować z innymi, tym bardziej powinno się używać wszelkich środków ochrony.

Dodaj komentarz