Inkontynencja. Znam to z autopsji

Inkontynencja dotyka w Polsce i na świecie ogromną rzeszę ludzi. W Polsce z wiekiem problem narasta, a nie leczony przybiera na sile, niszcząc nie tylko nasze zdrowie, ale i dobre samopoczucie. Człowiek traci pewność siebie, odsuwa się od najbliższych i ukochanych, często ogranicza się. Inkontynencja jest problemem nie tylko osoby borykającej się z niekontrolowanym oddawaniem moczu, ale także najbliższych i rodziny.

„ Lekceważyłem problem latami”

„Wstydziłem się porozmawiać szczerze z lekarzem”

„Byłam odosobniona ze swoim problemem”

„Często czułam zażenowanie i wstyd”

„Moje życie seksualne upadło. Oddaliłem się od mojej żony. Nie potrafiłem pogodzić się z tym, że nie mogę kontrolować oddawania moczu. Po każdym stosunku czułem potrzebę ciągłego chodzenia do toalety.”

„Ciągłe wymówki typu, że znowu za dużo wypiłem wody albo starość, nie radość już nie działały. Problem ten mnie zdominował”

„Problem z oddawaniem moczu! Przestać. To mnie nie dotyczy!”

„Tylko, żeby nikt nie zobaczył”

…takich myśli osoby zmagające się z inkontynencją mają sporo i to każdego dnia. Problem z każdym dniem narasta i należy zdać sobie sprawę, że może prowadzić do zaburzeń pęcherza moczowego oraz stanów depresyjnych. Warto zatem otworzyć się na problem. Warto zatem pójść do lekarza, bo obecnie są skuteczne metody walki z objawami mimowolnego oddawania moczu i stolca. Firma Abena Polska już od dziesięciu lat wspiera seniorów i tych młodszych w walce z problemem inkontynencji. Szerokie portfolio produktów: od pieluchomajtek, majtek chłonnych, czy też wkładek higienicznych pozwala codziennie milionom osób na świecie zapomnieć o inkontynencji i sprawia, że mogą prowadzić normalne i komfortowe życie. Dziś już masz wybór. Warto postawić na produkty firmy Abena Polska.

Dodaj komentarz