Inkontynencja – po prostu noś bieliznę!

Inkontynencja to problem nie tylko seniorów, ale również osób zdecydowanie młodszych. Z niekontrolowanym wyciekaniem moczu borykają się kobiety i mężczyźni. Żyć i normalnie funkcjonować trzeba, pomimo problemów. W przypadku inkontynencji ważne jest poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Osoba z  mimowolnym nietrzymaniem moczu chce jednego – czuć się pewnie przez cały dzień – warto zatem zastanowić się nad bielizną.

Bielizna

Po pierwsze materiał. Bielizna z poliestru, czy też wiskozy może powodować przegrzanie miejsc intymnych, co w konsekwencji powoduje podrażnienia skóry, infekcji bakteryjnych i grzybicznych. Więc lepiej unikać tworzyw sztucznych. Najlepsza jest bawełna. Przede wszystkim dlatego, że zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza pod ubraniem, nawet jeśli jest trochę obcisła. Firma Abena Polska oferuje swoim klientom bieliznę Abri-Flex dedykowaną dla kobiet (Abri-Lady) i mężczyzn (Abri-Flex Man oraz Abri Gentleman).

Krój

Abena troszcząc się o komfort użytkowników, zadbała o odpowiednie dopasowanie. Inną budowę ciała ma kobieta, niezbyt mocniejsze wycięcie w kroku w bieliźnie dedykowane jest mężczyznom. Ważny jest rozmiar, dlatego też warto przymierzyć produkt, żeby na przykład nie umierał nam genitaliów, czy też ocierał okolic pachwin. Dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn są bokserki, ale w tym przypadku należy zwrócić uwagę, żeby nie były zbyt luźne, będą przeszkadzały przy chodzeniu. Również kobiety powinny zadbać o to, aby bielizna odpowiednio leżała, tym bardziej, że  przypadku inkontynencji bielizna stosowana jest razem z wkładkami higienicznymi (Abri-Light).

Wkładki

Bieliznę powinniśmy dobierać pod wkładki higieniczne, czy to w przypadku kobiet, czy też mężczyzn. Potrzebne jest miejsce pod bielizną na wyrób chłonny, tak aby zapewniał komfort i bezpieczeństwo. Abena Polska oferuje wkładki Abri-Light dla kobiet i Abi-Man dla mężczyzn, które są wyposażone w warstwę TopDry, powierzchnię oddychającą, czy też barierki zapobiegające przeciekom.

Pranie bielizny

Okolice intymne są bardzo wrażliwe na podrażnienia. Aby uniknąć reakcji alergicznych warto prać bieliznę w proszkach i płynach przeznaczonych do prania dla dzieci. Abena Polska rekomenduje prać swoje produkty w temperaturze 60 stopni, więc między bajki należy włożyć twierdzenie, że aby zabić wszelkie zarazki i bakterie należy prać ubrania w jak największej temperaturze. Aby przedłużyć żywotność produkty należy bieliznę suszyć w suszarce posiadającej opcję suszenia delikatnych tkanin lub prać w workach do prania.

Dodaj komentarz