Inkontynencja. Nie odwracaj się od seksu

Problemy z niekontrolowanym oddawaniem moczu dotyczą zarówno kobiet, jaki i mężczyzn. Poza dyskomfortem fizycznym, przypadłość ta rzutuje również na sferę psychiczną. Wiele kobiet i mężczyzn gdy zauważa pierwsze objawy inkontynencji, to po prostu lekceważy problem, a do lekarza specjalisty zgłasza się dopiero po kilku latach. Bez wątpienia sporą barierą, często nie do przeskoczenia, jest wstyd i zażenowanie, które towarzyszy inkontynencji. Mimowolne nietrzymanie moczu i stolca ma wpływ na nasze codzienne życie, również to łóżkowe.

Aby móc, trzeba też chcieć

Po pierwsze wiek nie jest ograniczeniem. Jak wynika z badań naukowców nawet 80 i 90 latkowie mogą pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. W kategoriach wysiłku fizycznego seks dla seniorów nie stanowi problemu. Schody są, gdy występują zaburzenia erekcji. Jednak nie jest to tylko problem ludzi starszych. Szybkie tempo życia, stres, nieodpowiedni sposób odżywiania się i brak aktywności + podłoże psychiczne, to wszystko sprawia, że mnóstwo czterdziesto-, pięćdziesięcio-, czy już nawet trzydziestolatków ma problemy z udanym życiem seksualnym. Więc wiek to nie wymówka.

Ale ta inkontynencja

Mimowolne nietrzymanie moczu to problem, ale obecnie na rynku jest całe mnóstwo produktów, które zapewnią Ci dyskrecję i komfort. Wystarczy sprawdzić ofertę produktów na inkontynencję marki Abena Polska.

  • Pieluchomajtki – zalecane są w przypadku umiarkowanego i dużego nietrzymania moczu. Miękkie barierki chronią przed przeciekaniem, a system TopDry szybko wchłania płyn. Dodatkowo w pieluchomajtkach jest superabsorbent, czyli hydrożel, który może wchłaniać sporą ilość płynu i to w bardzo krótkim czasie.
  • Wkładki higieniczne dla kobiet i mężczyzn – świetnie sprawdzają się, gdy prowadzisz aktywny tryb życia, produkt z dodatkową warstwą chłonną.
  • Matki chłonne – produkt posiadający więcej elastycznych nici, dzięki którym majtki dobrze przylegają do ciała oraz pozostają cały czas we właściwym miejscu, tak jak zwykła bielizna

Warto również wspomnieć o pieluchach anatomicznych i bieliźnie, tak więc produktów do wyboru jest sporo. Wszystko leży w Twojej głowie i podejściu do życia. Nie musisz już unikać kontaktów towarzyskich. Możesz czuć się bardziej komfortowo w każdej sytuacji.

W zdrowym ciele…

Aby zachować sprawność seksualną, podobnie jak w młodszym wieku należy ćwiczyć, odpowiednio się odżywiać i po prostu mieć ochotę. Jeśli mowa o ćwiczeniach, to odsyłamy do artykułu Aktywny senior, tam dowiesz się więcej o tym jakie ćwiczenia możesz i powinieneś/powinnaś wykonywać. Na pewno ćwiczenia mięśni Kegla. Warto, warto i jeszcze raz warto. U kobiet silne mięśnie to nie tylko skuteczny sposób na walkę z inkontynencją, ale również poprawa doznań seksualnych. Czyli lepszy seks i dłuższy orgazm. Warto także zmienić dietę i zdrowiej się odżywiać. Warto pokłócić się z fast-foodami i gazowanymi napojami, a Twoim najlepszym przyjacielem powinny zostać warzywa strączkowe. Więcej we wcześniejszym wpisie na blogu Abena Polska dla seniorów.

…zdrowy duch!

Nie daj sobie wmówić, że nie możesz uprawiać seksu i czerpać korzyści z miłosnych doznań. Nie daj sobie wmówić, że już nie możesz, że już nie wypada, że to nie dla Ciebie. Kto tak powiedział? Może japońską gejszą, czy też drugim Casanovą już nie zostaniesz… choć kto wie?

Dodaj komentarz