Kto czyta nie błądzi. Krótki przewodnik po oznaczeniach. (część 1)

Stale powiększa się grupa konsumentów wnikliwie analizujących oznaczenia na opakowaniach produktów. Problemów z czytaniem nie powinno być przy asortymencie spożywczym, czy metkach na ubraniach. Schody zaczynają się gdy rozszyfrować trzeba skróty i symbole, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień – na przykład na sprzęcie elektronicznym, materiałach budowlanych, czy też wyrobów medycznych. Dlatego firma Abena, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów ujednoliciła i maksymalnie uprościła oznaczenia na produktach. Przyjrzyjmy się zatem bliżej opakowaniom produktów na inkontynencję, na przykładzie pieluchomajtek, pieluch anatomicznych oraz majtek chłonnych.

W ofercie produktów na inkontynencję firmy Abena Polska są również m.in. wkładki z przeznaczeniem dla mężczyzna tj. Abri-Man Formula 1, Abri-Man Formula 2 i Abri-Man Slipguard oraz z przeznaczeniem dla kobiet: Abri-Light Ultra Mini, Abri-Light Mini, Abri-Light Extra, Abri-Light Normal i Abri-Light Super. Ale o wkładkach w następnym poście. Teraz skupimy się na pieluchomajtkach, pieluchach anatomicznych i majtkach chłonnych.

Rozmiar ma znaczenie

Abena oferuje konsumentom szeroki zakres asortymentu, więc każdy znajdzie produkt odpowiedni dla swoich potrzeb. Warto zatem wybrać rozmiar pieluchomajtek, majtek chłonnych lub też pieluch anatomicznych idealnie odpowiadający obwodowi naszych bioder. Patrz zdjęcie poniżej.

11

Kolor ma znaczenie

Aby ułatwić rozpoznanie wielkości produktu Abena oznaczyła cały asortyment odpowiednim kolorem. Żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski, zielony, czy też fioletowy pozwolą nam szybciej zorientować się z jakim rozmiarem mamy do czynienia. Zobacz poniżej, na przykładzie Abri-San Premium.

2233

Typ inkontynencji ma znacznie

Kolejny czynnik, który determinuje nas przy wyborze odpowiednich pieluchomajtek, majtek chłonnych i pieluch anatomicznych to typ inkontynencji. W tym celu Abena wprowadziła system kropelkowy, który służy pomocą przy identyfikacji indywidualnych potrzeb konsumenta (chłonność).

  • 1-3 kropelki = lekka inkontynencja
  • 3-5 kropelki = średnia inkontynencja
  • 6-8 kropelki = ciężka inkontynencja
  • 8-9 kropelki = bardzo ciężka inkontynencja

44

Dodatkowa informacja

Na odwrocie opakowania obok wyżej wspomnianych informacji i oznaczeń widniej również tabelka. Znajdziemy tam dane pokazujące miejsce danego produktu w portfolio pozostałych dostępnych pieluchomajtek, majtek chłonnych i pieluch anatomicznych, spełniających określone warunki dotyczące rozmiaru i chłonności.

Coś jeszcze?

Na każdym opakowaniu Abena zamieściła również informację, co do nazwy produktu, ilości sztuk w opakowaniu oraz numeru katalogowego.

99

Logo i certyfikaty

Abena dba o środowisko oraz stara się ograniczyć odpady do minimum. Dlatego też produkty spełniają wszelkie normy oraz posiadają najważniejsze certyfikaty i godła zaufania prestiżowych instytucji i organizacji. Loga wszystkich certyfikatów i organizacji również znajdują się na opakowaniach produktów na inkontynencję.

10 12

Wszystkie certyfikaty oraz loga, które posiadają produkty z portfolio firmy Abena, opiszemy przy innej okazji.

Jedna uwaga do wpisu “Kto czyta nie błądzi. Krótki przewodnik po oznaczeniach. (część 1)

Dodaj komentarz