Pieluchomajtki, czyli komfort, bezpieczeństwo i higiena

Pieluchomajtki dla dorosłych. Laik z całą pewnością zapytałby cóż to takiego? Kto może potrzebować takich produktów. Wstyd i tabu, to te dwa czynniki sprawiały, że długo nie mówiono głośno o problemach i objawach związanych z mimowolnym oddawaniem moczu lub stolca przez dorosłych. A nie jest to choroba, jedynie objaw który współcześnie nie musi już spędzać nam snu z powiek.

Komfortowy senior

Najważniejszy jest komfort. Warto zatem dobrać odpowiedni produkt do swoich potrzeb. Majtki chłonne różnią się stopniem chłonności, rozmiarem, budową, czy też materiałem z którego jest wykonany. Warto pamiętać także o sposobie zapinania, czy kroju. Pieluchomajtki powinny być praktyczne, noszone jak zwykła bielizna i łatwe w zdejmowaniu. Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest stopień inkontynencji. Komfort użytkowania zapewni nam również brak lateksu oraz dobrze jeśli produkt nie jest wybielany chlorem, ma to znaczenie szczególnie jeśli ktoś jest uczulony.

Aktywny senior

Co czwarta kobieta i co ósmy mężczyzna ma problemy z inkontynencją (więcej na http://www.abena.pl/Nietrzymanie_moczu.aspx?ID=15547). Jest to tak ważny aspekt życia we współczesnym świecie, że  Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała zaklasyfikować nietrzymanie moczu jako chorobę społeczną. Na rynku jest wiele produktów pomagających utrzymać kontrolę nad średnią i ciężką inkontynencją, również u osób aktywnych. Wystarczy wspomnieć o Abri FLex Special duńskiej marki Abena, które posiadają elastyczne nogawki oraz okolice krocza, a tym samym zapewniają komfort podczas intensywnej aktywności fizycznej.abriflex_250x300

Życie bez wstydu i ograniczeń

Jeśli już zdiagnozowałeś problem z mimowolnym oddawaniem moczu lub stolca, jesteś po wizycie u lekarza oraz wiesz już jakie masz stosować produkty, to teraz kolejnym krokiem jest nastawienie. Najważniejsze to pozytywne myślenie. Warto także zastanowić się nad dietą, wypijać odpowiednią ilość płynów, a także stosować działania profilaktyczne tj. zmiana środka chłonnego. Nie możesz pozwolić na to, aby pieluchomajtki były noszone zbyt długo, a tym samym podrażniały skórę. Warto również przy każdej zmianie użyć odpowiedniego preparatu, który oczyści skórę a następnie nałożyć warstwę ochronną przy użyciu kremów ochronnych.

Dodaj komentarz